Olga Szymańska

Dyrektor

Anna Zawistowska – wicedyrektor

Dyrektor

Psycholog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, specjalista w zakresie seksuologii, mediator rodzinny, edukator freblowski. Od września 2018r. wicedyrektor Publicznego Przedszkola Leonardo.
Jestem dyplomowanym psychologiem. Ukończyłam Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja: psychologia kliniczna).
Jestem absolwentką studiów podyplomowych na kierunkach: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz przygotowanie pedagogiczne. Dodatkowo ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii a także Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. W 2018r. ukończyłam studia podyplomowe „Zarządzanie oświatą”.
Nieustannie dążę do rozwoju własnej osoby i kompetencji zawodowych dlatego biorę udział w konferencjach, kursach i szkoleniach z zakresu psychologii, psychopedagogiki, edukacji i seksuologii.
Od pięciu lat pracuję z Dziećmi i ich Rodzicami. W Fundacji Familijny Poznań od września 2013r.
Energia i naturalna radość naszych Pociech, to dla mnie ogromny motor napędowy. Bardzo lubię obserwować ich autentyczne reakcje i towarzyszyć Im w ich rozwoju, zdobywaniu wiedzy i umiejętności, ucząc się przy tym spontaniczności i cierpliwości. Dziecięca wyobraźnia, nieograniczona żadnymi ramami, jest dla mnie niezwykle inspirująca.
Czas spędzony z Dziećmi daje mi wiele satysfakcji i radości, bo uśmiech Dziecka to najpiękniejsza nagroda, jaką może otrzymać nauczyciel…
Prywatnie interesuję się fotografią. W życiu bowiem jest wiele pięknych miejsc, wspaniałych ludzi, chwil, które warto utrwalić na zdjęciach. Uwielbiam podróże, miejsca z duszą, gdzie można naładować akumulatory i poznać ciekawych ludzi. Ludzie są bowiem moim motorem napędowym. Lubię także dobre filmy i ciekawe książki, które pozwalają oderwać się od dnia codziennego…

Zamknij

Marcela Juszczak – Grupa Niebieska

Nauczyciel

Ukończyłam studia pedagogiczne pierwszego stopnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalności: edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Następnie rozpoczęłam studia magisterskie z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
W Fundacji Familijny Poznań pracuję od września 2014r., praktykę pedagogiczną w trakcie studiów odbywałam również w placówkach Fundacji Familijny Poznań.
Jako wychowawca w naszym przedszkolu prowadziłam Grupę Pszczółki od roku 2014 do 2017 oraz Grupę Biedronki w roku szkolnym 2017/2018. W roku szkolnym 2018/2019 jestem wychowawcą 5-latków – Grupa Niebieska.
Zarówno na studiach, jak i w trakcie pracy zawodowej staram się zdobywać wiele doświadczeń dotyczących pracy z dziećmi. Podejmuję także działania w celu wzbogacenia warsztatu pracy- uczestniczę w szkoleniach, kursach oraz warsztatach.
Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, stając się nie tylko moim zawodem, ale także wielką pasją.
Jestem osobą otwartą, cierpliwą i szczerą. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie.
W swojej pracy staram się być sumienna i konsekwentna.

Zamknij

Barbara Zwolak-Wierzbicka – Grupa Zielona

Nauczyciel

Jestem dyplomowanym pedagogiem ze specjalizacją: Zintegrowana Edukacja Przedszkolna  i Wczesnoszkolna poszerzoną o kierunek Pedagog specjalny. Przez lata studiów i pracy z dziećmi utwierdziłam się w przeświadczeniu, iż nic tak nie wspiera naszego indywidualnego rozwoju, jak spotkanie z drugim człowiekiem. Dzieci to nieodgadniona skarbnica wiedzy i przygody. W swojej pracy towarzyszę i wspieram dzieci  w poznawaniu otaczającego ich świata. Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie wielkim wyzwaniem i zadaniem. Po wielokroć moi podopieczni są dla mnie inspiracją do skreślenia kilku strof wiersza, piosenki, opowiadania.

Zamknij

Lidka Statucka

Pracownik administracyjny

Absolwentka Akademii Techniczno- Rolniczej w Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Miłośniczka podróży po Polsce.
W czasie wolnym lubi rozwiązywać krzyżówki, czytać książki oraz jeździć na rowerze. Mama Szymona z którym spędza dużo czasu na wspólnych zabawach i spacerach.

Zamknij

Weronika Dziurla – Logopeda

Pracownik przedszkola

Jestem absolwentką Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czerwcu 2016 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie logopedii na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako logopeda współpracuję z kilkoma placówkami przedszkolnymi. Staram się, aby terapia logopedyczna nie kojarzyła się dzieciom ze żmudną pracą przed lustrem, lecz z rozwijającą zabawą, do której będą chętnie wracać. Każde dziecko traktuję indywidualnie, odpowiednio do jego potrzeb oraz zainteresowań. Terapia logopedyczna to wieloetapowy proces, angażujący logopedę, dziecko oraz rodzica. Choć efekty nie przychodzą łatwo, to każda prawidłowo wymówiona głoska, wyraz lub zdanie stanowią wspaniałą nagrodę nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale także dla mnie.

Zamknij

Marta Chwirot – Grupa Niebieska

Pomoc nauczyciela

Od 2017 roku pracuję w Przedszkolu Leonardo na stanowisku pomocy nauczyciela. Od 2018r. w Grupie Niebieskiej. Praca z dziećmi daje mi mnóstwo radości i pozytywnych emocji. 🙂
Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. W czasie wolnym lubię słuchać muzyki i kocham jazdę konną.

Zamknij

Kadra pedagogiczna

Olga Szymańska

Dyrektor

Anna Zawistowska – wicedyrektor

Dyrektor

Marcela Juszczak – Grupa Niebieska

Nauczyciel

Barbara Zwolak-Wierzbicka – Grupa Zielona

Nauczyciel

Marta Chwirot – Grupa Niebieska

Pomoc nauczyciela

Weronika Dziurla – Logopeda

Pracownik przedszkola

Lidka Statucka

Pracownik administracyjny